Bylinkové čaje jsou pro náš organismus velmi přínosné, ale jak je rozlišovat? Jak poznat, jaký bylinkový čaj mé tělo zrovna v tuto chvíli potřebuje? Každá bylinka má nějakou funkci, ale dnes už nepoznáme, která je přínosná a která ne.
Dá se řídit tím, jak nám čaj chutná? Jaký je rozdíl mezi ovocným, černým, bílým či zeleným čajem? Je čaj z pytlíku stejně kvalitní jako čaj sypaný? Na tyto a obdobné otázky o čaji jsme se zeptali Tamariny.
Tamarina: Co jsou to vlastně bylinky? To je transformované světlo, které k vám přichází na Vaši planetu, aby vám pomáhalo. To transformované světlo je v různých esencích, nebo chcete-li různých vibracích. Každá bylinka má jinou vibraci.
Například když si budete chtít dát něco na zklidnění, tak to má úplně jinou vibraci, než když si budete chtít dát něco na povzbuzení, abyste měli dostatek energie. Něco jiného bude, když si budete chtít zklidnit žlučník, něco jiného když si budete chtít zklidnit žaludek či celkově žaludek.
Je potřeba tyto bylinky volit určitým způsobem. Vy si vybírejte vždy bylinkový čaj podle toho, jak na vás v tomto okamžiku působí. To znamená, když si řeknete, mám chuť třeba na meduňku, tak si dejte meduňku. Když dostanete chuť na dubový list, tak si dejte dubový list, pokud vám bude chutnat, nebo rakytník atd.
V prvním hledisku vždy vycházejte z vaší intuice. Samozřejmě, když vás bude trápit konkrétní problém, bolet vás třeba v krku, tak si uděláte odvar z cibule nebo z majoránky nebo z něčeho, co vám někdo doporučí, ale pozor, nemusí to u vás zrovna mít ten účinek, co to mělo u někoho jiného. Třeba tomu jen nebudete věřit, řeknete si, že to je nesmysl, že to jsou "babské povídačky" apod., pak vám to nemusí tak fungovat jako tomu, kdo k tomu přistupuje tak, že mu to pomůže.
Na jednu stranu k tomu přistupujte tak, jak vám to chutná, ale když už řešíte problém, tam už byste ani neměli na tu chuť doufat, ale vycházet spíše z té informace, která se váže k dané bylince. Abych se vrátila k tomu, že bylinky jsou vlastně extrakt ze světla, ze slunce, to znamená, že slunce přetaví určitou energii do bylinek, ta se v tom udrží a bylinka se sebere, utrhne, dá se usušit a pak se z ní uvaří čaj.
Samozřejmě čaje mají určité rituály. To znamená, jinak se bude připravovat čaj třeba z té zmíněné meduňky, jinak se bude připravovat čaj z kmínu nebo z kořene pampelišky. To je velmi důležité si uvědomit, že každá ta rostlina má jinou vibraci a jinak se musí připravovat. Třeba kořen pampelišky musíte vařit. Kmín musíte vařit. Ale pokud se vám udělá někdy velmi těžko od žlučníku a vy si vyvaříte jako první pomoc třeba kmín, dejte si lžičku kmínu a vyvařte ji pět minut, velmi rychle vám to pomůže. Proč? Protože je tato bylinka nastavena tak, má v sobě takovou esenci, že vám zapůsobí na váš žlučník a uvolní vám cesty, které třeba odvádí žluč, a proto máte třeba bolesti.
S tím pracujte, doslova si s tím hrajte a berte to jako hru. Neberte to jako vážnou věc. Ochutnávejte, zkoušejte. Samozřejmě dávejte pozor, abyste si bylinkami neublížili. Ptejte se zkušených, protože když si dáte nějakou bylinku, tak vám to může i uškodit, protože ne všechny vibrace jsou vám přínosné. To znamená, některé vibrace by vás mohly i usmrtit, takže pozor na to.
To už se bavíme o jedovatých rostlinách, ale žádné rostliny, které jsou jedovaté, vám tu nebudu říkat, protože by se mohl najít někdo, kdo by je zkoušel. Ale hledejte si informace o bylinkách, o tom, jak na vás působí. Uvidíte, že bylinkové čaje jsou to nejlepší, co můžete pít.
Uvidíte, že se vám vše ve vašem životě zlepšovat, když budete pít bylinkové čaje. Je to právě to postupně navyšování vašich vibrací. Jak již bylo řečeno, každá bylinka má nějakou vibraci a má nějakou funkci. Informaci, kterou nese, tak může předat jenom danému orgánu, např. bylinka na játra nemusí být vůbec účinná, když ji budete používat na průdušky. Jiná bylinka, která bude třeba na opadnutí otoků na vašich kloubech, tak nemusí fungovat na zažívání. S tím je třeba pracovat.
Jiří Lexa: Tamarino, můžeš nám prozradit, jaký je rozdíl mezi barvami čajů? Je čaj černý, zelený a dokonce i bílý.
Tamarina: Ty barvy jsou dané samozřejmě podle dané konkrétní rostlinky, ale ta barva sama o sobě nemá v žádném případě na vás vliv. Ta je pouze možná jakýsi rozeznávací prostředek, ale podstatné je pro vás, jaké ty čaje jsou.
Samozřejmě, že vy máte představu, že třeba zelené čaje jsou proti únavě, jsou to skvělé antioxidanty a naopak černý čaj třeba má ve vaší představě víc teinů, je pro vás škodlivější, zakyseluje vám organismus, ale je to zase u každého čaje a každé rostlinky různé. Já bych moc se nerozhodovala podle barev, ale spíše podle jejich skutečných účinků, tedy podle jejich skutečných vibrací.
Čaj, který si zaléváte, tak si tu směs můžete udělat podle vlastního uvážení, kdežto když máte čaj v sáčku, tak už musíte počítat s tím, že tam je ten sáček nějakým způsobem odměřený, že už tam může být nějaká chemie, že už v tom je dokonce i kus železa, což bývá ta sponka někdy, že je tam nějaké lepidlo, což také je určitá část chemie. S tím musíte počítat.
Nejlepší bylinky, které můžete mít, jsou ty, které najdete okolo sebe. Tedy okolo sebe na zahradě. Ne, že půjdete dvacet kilometrů do lesa a tam budete sbírat bylinky. Ale na vaší zahradě, ale to je na další povídání, protože bylinky si vás najdou všude, kam se pohnete.
Pokud potřebujete něco řešit ve svém těle nebo ve svém životě, tak se dívejte, jaké bylinky okolo vás rostou a snažte se je využít, protože ty bylinky, které si vás našly, Vám říkají, využij mě ve svůj prospěch, jsem tu proto, že vibrace tvého konkrétního orgánu, na který já jsem, tak je taková, že je potřeba ji upravit. A proto ta bylinka přišla do Vaší cesty.
Tamarina
Jemnohmotná kvantová bytost, s níž Jiří Lexa komunikuje díky své každodenní práci s kvantovým polem. Pomáhá nám pochopit, jaké zákonitosti ovlivňují naše životy a jak je využít ve svůj prospěch. Více v příspěvku Kdo je Tamarina?