Rádi doporučujeme zajímavé a prospěšné čtení, a proto jsme do vašeho zorného pole nasměrovali prosincové vydání časopisu ReGeNeRaCe. Jak je zřejmé z následujícího přehledu, zajímavých článků je tu habaděj od první do poslední stránky. Posuďte sami.
Další pozvánky a tipy
- Zajímavé akce v roce 2023 pro váš osobní posun
- Lednová Duše K o prenatální a perinatální psychologii
- Jaroslav Dušek a Jan Skryja zvou na konferenci o snech
- Jaké čtení nabízí prosincová ReGeNeRaCe?
- Prosincová Meduňka nejen o vánočních tématech
- Časopis Rituals na listopad-prosinec 2022
- Listopadová Meduňka obouvá zdravé nohy
- Říjnová Meduňka nejen o čchi-kungu
- Říjnová ReGeNeRaCe přináší nejnovější poznatky o kávě
- Jak si získat a udržet dokonalou imunitu?
- Astrovíkend přijede do Příbrami, Brna a do Litomyšle
- Sledujte YouTube kanál Kvantové cesty
Ještě nepatříte ke čtenářům měsíčníku ReGeNeRaCe? Zde najdete spoustu důvodů, proč mu věnovat svou pozornost. Prosincové vydání roku 2022 nabízí mimo jiné tato témata:
Michal Černý: Když léky zabíjejí
Světová zdravotnická organizace (WHO) nedávno zveřejnila mrazivé upozornění - pacienty z celého světa varuje před sirupy proti kašli vyrobenými farmaceutickou firmou v Indii. Pravděpodobně to souvisí s úmrtím šestašedesáti dětí v africké Gambii.
Michal Černý: Vánoční hudba pyramidové oktávy
Stanice metra Vyšehrad v Praze. Z přijíždějící soupravy vystupuje vysoký, asi šedesátiletý chlapík. Z dialogu s ním o starověkých dějinách se na svět vynořují překvapivá poznání, která po tisíciletí zůstávají většině lidských očí skrytá. Tímto mužem je Jaromír Kozák, spisovatel a historik, který se celoživotně zabývá starověkým Egyptem.
Michal Schubert: Žítkovské bohyně čas znovuzrození
O jejich životě, myšlení a schopnostech napsal už tři knihy, přesto ho i nadále provokují. Tajemné vědmy z Bílých Karpat jsou mentálnímu kouči, badateli a spisovateli Vlastimilu Helovi trvalou inspirací a nevyčerpatelným zdrojem motivů k přemýšlení. V mystické krajině Moravských Kopanic pátrá po odkazu, který "čarodějky" ze Žítkové zanechaly lidem zhýčkaného a zároveň zmateného 21. století.
MUDr. Josef Jonáš: Děsivá porce jedů
Národy proti sobě vedou války. Příčiny jsou prakticky vždy jednoduché. Buď chce jeden stát zabrat ten druhý, aby zbohatl - suroviny, potraviny, lidské zdroje, to je bohatství -, nebo důvodem bývá touha diktátora zapsat se do dějin. Protože dějiny bohužel adorují válečníky. Nikoho si nepamatujeme tak dobře jako Žižku, Napoleona, Hitlera. Soukromé války však vedeme všichni. Bojujeme s mikroorganismy, s lidskou hloupostí, chamtivostí, mocenskými touhami a nakonec i jedy, toxiny životního prostředí. Smutné je, že většinu těchto jedů si lidstvo vyrábí samo.
MUDr. Petr Sedláček: Postavení akupunktury v současné medicíně
Akupunktura, jedna z nejstarších léčebných metod vůbec, je rozšířená po celém světě. V různých zemích má odlišné postavení. U nás je několik desetiletí metodou, funkční specializací, zatímco například kolegové na sousedním Slovensku ji mají jako plnohodnotný lékařský obor, vedle interny, chirurgie, gynekologie atd., z něhož skládají v postgraduálním studiu atestaci. Zeptali jsme se několika lékařů na jejich vnímání akupunktury.
Jiří Kuchař: Biodynamický král. Hledání skryté duše
Je to zemědělství utopie, anebo budoucnosti? Lze si představit hospodaření bez chemických hnojiv a postřiků? Coby průkopník nekonvenčních technik a postupů proslul ve Velké Británii princ Charles, dnes král Karel III.
Ing. Radomil Hradil: Děkujeme, doktore!
Co asi říkají víly na to, postříkáme-li zahradu chemií? A co gnómové, kteří se činí v zemi, vedou kořínky, organizují houby a bakterie a kooperují se žížalami?
Vlastimil Hela: Důležité versus naléhavé
Jak letitá lidská zkušenost naznačuje, na nedostatek času si naříkali už staří Římané i Řekové, a to "byli nějací rekové". Svědčí o tom i nespočet mouder na téma čas z dílen antických filozofů. Za všechny jedno vyslovené takřka před dvěma tisíci lety Senecou: "Stěžujeme si, jak máme málo času, ale žijeme tak, jako bychom ho měli nazbyt."
Jarmila Podhorná: Nemoci pod palbou
Vstupní i výstupní branou nákazy vzduchem přenosných zimních infekcí jsou dýchací cesty - přenos je zprostředkován kapénkovou nákazou, kdy je virus šířen do okolí při mluvení, kašlání či kýchání. Drobnými kapénkami jsou přenášeny živé viry či bakterie a snadno tak dochází k šíření onemocnění.
Dagmar Matulíková: Slow fashion. Jak se oblékat uvědoměle
Kalhoty do zvonu, barevné legíny, šusťákové soupravy, brýle pilotky a další poklady - takové byly nezapomenutelné módní kousky osmdesátých či devadesátých let. V současné době, a to zejména kvůli masivnímu vlivu sociálních sítí, se trendy v módě nestřídají po desetiletích, ale po měsících. Kdo chce být "in" a jít s dobou, módnímu diktátu podléhá. To však má dalekosáhlé důsledky nejenom na životní prostředí.
Mgr. Vojtěch Soudný, Mgr. Eva Césarová: Psychedelický byznys
Tenká linie mezi pomocí a ziskuchtivostí.
Po dlouhá desetiletí, ne-li století, byla psychedelika svým způsobem altruistický a spiritualitou prodchnutý nástroj seberozvoje a léčení. Avšak spolu s psychedelickou renesancí, které jsme v posledních třech dekádách na Západě svědky, vyvstávají tendence zasadit psychedelika do zajetých ekonomických konceptů a naložit s nimi jako s další komoditou s potenciálem generovat zisk.
Beáta a Július Patakyovi: Není kam pospíchat
Všechno má svůj čas. Člověku trvá devět měsíců, než "uzraje" v maminčině břiše, kuře zase potřebuje čas na vylíhnutí z vajíčka. To jsou jen dva příklady toho, že v životě je třeba pěstovat trpělivost a nechat věci uzrát. Většinou to platí i o uzdravování se. Tedy pokud nezasáhne okamžitá vyšší moc.
Monika Ballýová: Benefity a negativa běhání
Běžci často slýchají otázku: Proč to vlastně děláš, proč běháš? Každý má svůj důvod - benefitů plynoucích z běhání je mnoho. Ale jak snadno u každé aktivity, také u běhu najdeme i rizika, se kterými je nutné počítat nebo je postupně překonat.
Michal Valenta: Zázrak v jeskyni Nang Non - Meditace v extrémních životních situacích
Dokáže člověka ochránit nejenom před stresem, panickými stavy, obavami a úzkostmi, jež se odehrávají v jeho nitru. Meditace může pomoci i v nejrůznějších rizikových a nebezpečných situacích, v nichž je ohrožen život jednotlivce nebo skupiny. Až pohádkový příběh, jenž v roce 2018 šokoval svět, toho může být příkladem.
A další zajímavé čtení...
Kvantová cesta
Portál osobního rozvoje, jenž se zaměřuje na témata zdravého životního stylu, fyzické a duševní kondice, kvalitních mezilidských vztahů a především na tvorbu vlastní reality pomocí čtení z kvantového pole. Nabízí články, videa, kurzy či semináře.